Хронічний простатит: симптоми та ефективне лікування

біль у животі при хронічному простатиті

Хронічний простатит — бич сучасних чоловіків, чи хворобу, яку вважають за краще не помічати?

За даними статистики - це найпоширеніша хвороба чоловічої статевої системи, що однаково зустрічається як у молодих людей, так і чоловіків у віці.

Підступність хронічного простатиту в тому, що здебільшого хвороба протікає практично безсимптомно.

Трохи анатомії.

Простата - чоловіча залоза, обсягом 20 - 30 мл, що виконує функції бар'єру від проникнення інфекцій в органи сечостатевої системи, за рахунок вироблення антибактеріальних речовин. Своєрідний маленький клапан, що не дає спермі потрапити до сечового міхура, а також вона виробляє рідину, яка забезпечує високу рухливість сперматозоїдів.

Визначення простатиту

Запалення залози є не що інше, як простатит. Вона збільшується у розмірах, згодом, через постійне запалення утворюється рубцева тканина. Чим може бути викликане запалення розглянемо нижче, зараз інше питання.

Як дізнатися, що хворий?

Кожен організм унікальний і ознаки прояву хвороби можуть бути різними, але багаторічні спостереження за хворими на хронічний простатит, дозволили лікарям виділити загальні симптоми, що найчастіше зустрічаються: біль у паху, відразу після еякуляції; сечовипускання, що супроводжується болем, тяжкість унизу живота, оргазм не виражений, стертий.

Чому це відбувається?

Простата запалена та будь-які її скорочення викликають дискомфорт. Всю цю картину доповнюють: швидка стомлюваність, розлад сну і як наслідок дратівливість.

Чому у мене?

Причини…

Проаналізуйте своє життя, можливо в ньому було, або є таке:

 • Інфекції, що передаються статевим шляхом: хламідіоз, трихомоніаз. Або патогени: стафілокок, кишкова паличка.
 • Можливо, ви офісний працівник та ведете малорухливий спосіб життя.
 • Або ваше життя — постійний стрес.
 • Нерегулярне статеве життя, або повна його відсутність (приводить до застійних процесів у передміхуровій залозі).
 • Гострі хронічні захворювання, що знижують імунітет.
 • Похибки харчування. Багато фахівців сходяться на думці, що неправильне харчування теж є непрямою причиною хронічного простатиту.
 • Шкідливі звички: алкоголь та куріння.
шкідлива їжа як причини появи хронічного простатиту

Що робити?

Якщо ви виявили у себе деякі з перерахованих вище симптомів, обов'язково зверніться до лікаря. У жодному разі не займайтеся самолікуванням, дотримуючись чарівних порад, описаних в інтернеті.

Важливо!

Перш ніж вибрати лікаря-уролога, дивіться на відгуки людей, яким він допоміг, а не на його регалії. Почитайте на форумах поради тих, хто лікується, щодо тієї чи іншої клініки.

Лікування хронічного простатиту

Спочатку лікар збирає анамнез вашої історії хвороби. Тут дуже важливо, не приховуючи подробиць, що з вами відбувалося, коли з'явилися перші симптоми недуги.

Також для встановлення правильного діагнозу та визначення вашого типу захворювання простати лікар призначить комплексне обстеження.

Усього існує чотири види простатиту:

 1. Бактеріальний - дуже рідкісний, можливо недолікований гострий.
 2. Абактеріальний запальний з інфекційним збудником.
 3. Абактеріальний без запалення.
 4. Асимптоматичний – немає жодних симптомів.

Лікар призначить комплексне обстеження. Туди входять аналізи крові та сечі, всілякі мазки, дослідження, що пальпується лікарем, щоб визначити розмір простати, УЗД обстеження.

звернення до лікаря при хронічному простатиті

Виходячи з особливостей вашого організму та результатів досліджень, лікар призначить ефективне лікування хронічного простатиту.

Шлях довгий і тут важливо розуміти, що успіх у лікуванні залежить не лише від медикаментозного лікування та призначених процедур. Успіх багато в чому залежить від вашого способу життя.

Чи готові ви змінити своє життя? Регулярно займатися спортом, біг, ходьба для чоловіків. Обов'язково висипатись. Правильно харчуватися. Відмовитися від цигарок та алкоголю.

Сучасні технології лікування хронічного простатиту

На дворі двадцять перше століття і медицина не стоїть дома. З'являються нові лікарські препарати, а також нові методи безболісного апаратного лікування, які непогано зарекомендували себе у клінічних випробуваннях.

З апаратного лікування зараз поширена лазерна терапія. Діючи безпосередньо на запалену тканину, лазер відновлює кровообіг, поступово видаляючи рубцеву тканину.

Побічних ефектів практично не виявлено, але є ряд протипоказань, такі як хвороби серця, епілепсія, діабет і ще деякі.

Також добре зарекомендувало себе трансуретрально – хвильове лікування. Біполярне джерело спрямовує теплову енергію на уражену ділянку, дозволяючи вибірково нагрівати і руйнувати клітини залози, що швидко ростуть, а оточуючі тканини не пошкоджуються.

Метою лікування є зменшення запалення та знищення інфекції простати.

Плюси: безболісно, без анестезії, одноразова процедура. Побічних ефектів не відмічено.

Ще одне безболісне лікування хронічного простатиту – ультразвуком. Дає позитивну динаміку у роботі залози, зменшує рубцеву тканину, сприяє регенерації тканини.

Але, треба пам'ятати: для досягнення гарного ефекту в лікуванні слід чергувати медикаментозне та апаратне лікування. Позитивна динаміка спостерігається також при чергуванні кількох апаратних курсів лікування простатиту.

Панацея, чи обман?

Зараз в інтернет з'явилося безліч чудо-препаратів і диво-апаратів для лікування хронічного простатиту.

Не варто довіряти рекламі, а тим більше займатися самолікуванням.

питання можливості лікування хронічного простатиту

У кращому разі це закінчиться для вас втратою грошей, у гіршому — відсуне ваше одужання, або взагалі унеможливить.

Чи можливо повністю вилікуватися?

Тут немає однозначної відповіді.

Хтось із лікарів обіцяє повне вилікування, хтось каже, що можливо лише покращити якість життя.

Тут все залежить від вас, за перших помічених ознак - не тягніть, пройдіть дослідження.

Навіть якщо нічого не турбує, лікарі рекомендують щорічно проходити повне обстеження.

активний спосіб життя при хронічному простатиті

Якщо діагноз поставлено, пам'ятайте, це не вирок. І позитивний результат у лікуванні можливий, якщо ви самі цього хотітимете, виконуючи приписи лікарів і ведучи правильний спосіб життя.