Препарати для лікування простатиту

препарат для лікування простатиту

Запалення передміхурової залози – простатит – все частіше зустрічається у чоловіків репродуктивного віку, тобто від 20 до 50 років. Ще кілька років тому це захворювання частіше приписувалося чоловікам старше 60. Причиною такої зміни, звичайно, є поширення пригнічуючих організм факторів.

Таким чином, сьогодні ця підступна хвороба стала справжньою проблемою в сучасній урології: пацієнти, не знаючи наслідків, вважають за краще відмовчуватися про своє погане самопочуття. Однак ця легковажність може призвести до таких сумних наслідків, як необоротна безплідність та запальні процеси багатьох органів.

Виникає простатит через виникнення бактеріальної інфекції, збудники якої потрапляють у простату різними шляхами – висхідним (за сечовипускальним каналом), низхідним (із сечового міхура), лімфогенним та гематогенним (через запалення інших органів – гайморит, анальні тріщини, геморкарієсі). Однак, крім потрапляння інфекції, як такої, існує ряд факторів, які запускають механізм запалення передміхурової залози.

Сприяють розвитку захворювання на переохолодження, ослаблений імунітет, гормональні порушення, пошкодження сечовивідних шляхів, венеричні захворювання, нерегулярне статеве життя, пасивний спосіб життя. Розрізняють два види простатиту – гострий та хронічний, кожен із яких вимагає як загальних, так і індивідуальних підходів до лікування.

Лікування

Лікування хвороби зводиться до ліквідації у передміхуровій залозі застійного чи запального процесу. Але щоб остаточно розібратися з цією недугою, необхідно спочатку виключити причину її появи, а після цього лікувати вже саму хворобу.

Діагностика – мазок з уретри, щоб обчислити, чи перебувають у залозі віруси, найпростіші чи бактерії. Якщо такі виявлені, то при бактеріальній інфекції потрібна буде антибактеріальна терапія (лікування антибіотиками), а при вірусній етіології – препарати інтерферону чи гамма-глобуліну. Залежно від рівня ураження з'ясовується, наскільки тривалим буде цей етап лікування.

Лікарські засоби – без них не обійтися

Спочатку необхідно переконатися, що процес інфекційної природи. Якщо це – препарати даної категорії необхідні. Крім того, їх майже завжди призначають при хронічному простатиті, навіть якщо явних ознак інфекції не виявлено.

Найкращим варіантом буде попередньо взяти мазок з уретри та досліджувати його на чутливість бактерій до антибіотиків – це дозволить підібрати найбільш ефективний препарат.

Антибактеріальна терапія проводиться групою антибіотиків-фторхінолонів. Це зумовлено тим, що даний вид антибіотиків добре проникає у тканини передміхурової залози, на відміну від антибіотиків пеніцилінового, цефалоспоринного та макролідного ряду.

Антибіотикотерапія може тривати досить тривалий час – до трьох місяців. Однак не забувайте, що бездумний прийом антибіотиків ще нікому користі не приніс - обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб він порадив, який препарат вам необхідний.

На замітку пацієнту - багато препаратів даної категорії мають пригнічуючий ефект на сперматозоїди, але це тільки під час лікування! Не варто турбуватися з цього приводу - через пару місяців здатність сперматозоїдів, що запліднює, повністю відновлюється.

Разом з антибіотиками доцільним є призначення протигрибкових препаратів, оскільки антибіотики діють лише на бактерії, а на тлі зниженого імунітету з'являється схильність до мікозних (тобто грибкових) захворювань.

Також можливе призначення альфа-блокаторів, які пригнічують больовий синдром та знімають спазм із залози, розслаблюючи гладку мускулатуру шийки сечового міхура та передміхурової залози.

Паралельно з антибіотикотерапією, чоловікові призначають масаж простати – процедура досить некомфортна та болісна, але абсолютно необхідна, щоб вилікувати простатит. Також лікар призначить загальнозміцнюючі препарати, які розсмоктують застійні процеси та підвищують імунітет організму.

Багато чого доведеться зробити і самому пацієнту – для того, щоб лікування пройшло швидше, забезпечити краще кровопостачання, хворому необхідно вести активний спосіб життя – більше рухатися, менше сидіти чи лежати.

Для комплексного ефективного лікування простатиту чоловікові, напевно, додатково призначать препарати, до складу яких входять природні, натуральні компоненти. Ці препарати значно покращують прогноз лікування.

Повторимо - прийом цих препаратів не виключає всі вищезгадані етапи лікування, а лише доповнює їх. У жодному разі не можна замінити прийом антибіотика будь-якою трав'яною настойкою – у них абсолютно різна спрямованість дії. Розглянемо найпоширеніші рослинні лікарські засоби, що допомагають вилікувати простатит.

На сучасному ринку фармацевтики ліки як за хронічної, так і при гострій формах простатиту представлені дуже широко. Однак тут не варто забувати, що підбір препаратів – справа суто індивідуальна, і перш ніж розпочати самостійний прийом якихось ліків потрібно проконсультуватися з урологом. Адже іноді самолікування може завдати шкоди набагато більше, ніж користі.

Безпечність – ворог здоров'я

Що ж буде, якщо хворобу пустити на самоплив? Якщо чоловікові «пощастило» захворіти на гостру форму простатиту, вкрай важливо при перших симптомах звернутися до лікаря – це допоможе набагато швидше і ефективніше впоратися з хворобою.

Якщо ж патологія перетіче в хронічну стадію, можливі тривалі ремісії, під час яких пацієнта тимчасово перестануть турбувати біль у паху при сечовипусканні, температура тіла не сильно відрізнятиметься від нормальної, чоловік може вирішити, що відновилася і статева функція.

Однак під час цієї «оманливої ейфорії» запальний процес, що зародився в передміхуровій залозі, проникає дедалі глибше у всі органи людини. До того ж ремісії змінюються різкими загостреннями, симптоми яких набагато яскравіші за попередні.

Безтурботність по відношенню до свого здоров'я може призвести до багатьох неприємних ускладнень - абсцесів, втрати потенції, безпліддя. Причому, безпліддя на запущених стадіях запалення передміхурової залози вкрай рідко може піддаватися лікуванню.

Увага! Не намагайтеся займатися самолікуванням. Обов'язково потрібна консультація лікаря та огляд у клініці.