Як виявляються симптоми простатиту у чоловіків?

Одне з найчастіших захворювань у чоловіків – простатит. У жодному разі не можна затягувати його лікування, адже передміхурова залоза виконує важливі функції та її запалення порушується небезпечною інфекцією. Як виявляються симптоми простатиту у чоловіків?

пацієнт із симптомами простатиту

Нижче ми розповімо, за якими ознаками можна визначити дане захворювання і розглянемо методи його лікування.

Ознаки хвороби

Як правило, виділяють три види хворобливої симптоматики:

  1. Порушення у сечостатевій системі. Супроводжуються різьбою в пахвинній ділянці при сечовипусканні та постійними позивами в туалет. Можливі кров'яні виділення. Сечівник відбувається невеликими порціями;
  2. Статева дисфункція. Супроводжується болем у канальчику, прямій кишці при сім'явипорскуванні. Також спостерігається зниження потенції, часті полюції, втрата оргазму. Відбувається і занепад ерекції або її повна відсутність;
  3. Порушення у нервовій системі. Супроводжуються апатією, агресією, психологічним та емоційним розладом.

Види захворювання

Хронічний простатит

При хронічному простатиті симптоми виражені яскраво лише на час загострення. Під час ремісії будь-яка симптоматика відсутня. Під час нападів хвороби може піднятися висока температура, можуть хворіти на суглоби, підвищується пітливість, хворого мучить безсоння, геть-чисто відсутній апетит, виникає апатія, лихоманка, озноб. Не виключені головні болі.

Даний вид захворювання виникає через грибки або віруси, що потрапили в органи нижнього тазу. Представниками такої фауни є кишкова паличка, стафілокок, хламідії. Можна помітити, що до списку причин не входить хелікобактер – це природно, оскільки він не викликає простатиту.

Безперечно, у кожному з нас є хвороботворні мікроби. Однак організм людини влаштований таким чином, що імунна система перешкоджає їх розмноженню. Тому якщо захисну функцію порушено, то чоловік легко стає заручником запальних процесів. При прояві перших симптомів слід звернутися до лікаря. Він проведе ректальний огляд, візьме необхідні аналізи та призначить курс лікування.

Бактеріальний простатит

Цей тип захворювання викликається хвороботворними бактеріями. Симптоматика при цьому така сама, як і під час хронічного простатиту. Саме бактеріальний простатит найчастіше перетікає у хронічну форму. Лікувати подібне запалення потрібно комплексно. Тільки загальний вплив лікарських засобів, масажу передміхурової залози, інших фізіопроцедур попередять витікання хвороби на хронічну стадію.

Грамотні урологи призначають антибіотики. Вони знищують усі патогенні мікроорганізми. Дуже важливо вчасно прийти на прийом до лікаря. Не можна припиняти прийом медикаментів після покращення стану, тому що ви можете погіршити результат та страждати від цього захворювання довгі роки.

Склеротичний простатит

Склеротичний простатит проявляється у людей, які страждають на постійні закрепи, а також через прийом деяких лікарських засобів. Захворювання виражається зменшенням простати та ущільненням її тканин – цей вид хвороби невиліковний.

Простатопотичний простатит

Причини простатопотичного типу захворювання досі не з'ясовані. Він супроводжується ниючим болем у паху. Лікування призначається пацієнтам індивідуально.

Абактеріальний простатит

Абактеріальний простатит розвивається внаслідок застою насіннєвої рідини, порушення кровообігу. Однак найчастішою причиною стає нестача цинку. Він є важливим складовим елементом у статевій системі чоловіка. Цинк відповідає за правильне вироблення гормонів, потенцію та репродуктивну функцію організму.

Така хвороба супроводжується відчуттями, що тягнуть, у пахвинній ділянці, низу живота, промежини. Іноді больові відчуття віддаються в спину і куприк. Такий стан може тривати кілька місяців. Під час лікування призначаються протизапальні та гормональні медикаменти, а також фітопрепарати.

Асимптоматичний простатит

Особливість асимптоматичного простатиту в тому, що захворювання протікає без будь-яких симптомів. На жаль, хвороба проявляється на пізніх стадіях. У цей час передміхурова залоза сильно збільшується, порушується сечовипускання. Щоб визначити хворобу, проводять аналіз сечі на наявність бактерій та вміст лейкоцитів. Такий простатит часто перетворюється на хронічну форму.

Якщо у вас немає ерекції вранці і спостерігаються часті позиви у темний час доби, це говорить про настання хвороби.

Не варто нехтувати своєчасним лікуванням, оскільки запалення передміхурової залози може перейти у хронічну форму. Може виникнути і пошкодження сечового міхура, внаслідок чого вам важко буде сходити до туалету. Байдужість до свого здоров'я загрожує безпліддям, абсцесом, циститом та сепсисом. Деякі з наслідків можна вилікувати лише операбельним шляхом.

Не намагайтеся провести лікування без допомоги спеціалістів. Перед використанням будь-яких методів звертайтеся до лікаря.

Чи заразний простатит і як його лікувати?

Вести статеве життя при простатиті не забороняється. Адже саме її відсутність спричиняє це захворювання. Представлена хвороба стосується тільки представників сильної статі. Однак насіннєва рідина містить у собі елементи, що викликали запалення. Тому при попаданні такої сперми на жіночі статеві органи можуть виникнути серйозні проблеми із репродуктивною функцією жінки. Дуже важливо оберігатися та вести здоровий спосіб життя.

Масаж простати

Даний спосіб лікування простатиту призначається як супровідна терапія. Більше того, масаж є чудовою профілактикою захворювання. З його допомогою уролог може зрозуміти на якій стадії знаходиться пухлина. Масаж передміхурової залози допоможе уникнути скупчення сперми, що часто стає причиною запалення.

Ця процедура розслаблює залозу, покращує кровообіг та насичує орган киснем. Також вона позбавляє неприємних симптомів, дискомфортних відчуттів, попереджає розвиток раку і призводить до норми сечовипускання.

Урологічне лікування

При зверненні до поліклініки, найімовірніше, вам призначать лікування медикаментами чи хірургічне втручання. Все залежить від стадії захворювання.

консультація лікаря при простатиті фото 1

Приймайте ліки лише за рекомендаціями фахівців, оскільки деякі препарати мають ряд протипоказань.

Якщо захворювання не піддається медикаментозному лікуванню, пацієнта направляють на операцію. Найбільш поширеним способом є трансуретральна резекція. Під час такого втручання пухлина видаляється через сечівник. Найчастіше цей вид операції призначається на середньому етапі розвитку хвороби за відсутності інфекційного ураження. Цей тип втручання не передбачає збереження сексуальної функції.

Найкращим рішенням є малоінвазивний метод. При цьому способі робиться прокол у шкірі, а потім і сечовому міхурі, видаляються пошкоджені тканини. Однак серед переваг є низька ймовірність травматизму та проникнення інфекцій, відсутність ускладнень. Така операція доступна будь-якій стадії захворювання.

Рекомендації

Особливу увагу слід приділити і питанню. Намагайтеся назавжди виключити зі свого раціону жирну, важку, гостру та смажену їжу. Не зловживайте борошняними виробами, випічками та соліннями. Відрегулюйте меню. Їжте тільки корисні та натуральні продукти, серед яких є овочі та фрукти, горіхи, нежирне м'ясо, сухофрукти, свіжі соки.

Уникайте алкогольних напоїв, кави, яєць, жирного м'яса та грибів. Забудьте про жирні супи, гострі приправи, газовані напої.

Приймайте розслаблюючі ванни, додавши до них лікарські відвари трав, наприклад ромашки. Вона чудово справляється із запаленням, виводить токсини, допомагає у роботі нирок та печінки, відновлює метаболізм. Варто наголосити на необхідності фізичних занять. Легкі вправи, плавання в басейні, прогулянки вранці і проходження спеціальної дієти допоможуть запобігти хворобі передміхурової залози.

консультація лікаря при простатиті фото 2

Якщо ви вже одного разу зіткнулися з простатитом, то відвідуйте уролога щорічно. Це необхідно для того, щоб відслідковувати свій стан та не допустити повторного захворювання.