Комплексне лікування простатиту

Давно відомо – що повноцінніше лікування, то швидше відступить хвороба. Ось і з простатитом впоратися буде набагато простіше, якщо зробити відразу кілька кроків, тобто скласти грамотний план лікування, що зробити просто для досвідченого лікаря. І тому існує комплексне лікування простатиту.

Чому саме комплексне лікування?

Запалення у передміхуровій залозі може виникнути з кількох причин, наприклад, якщо чоловік «отримав» патогенні бактерії від своїх сексуальних партнерок, або веде малорухливий спосіб життя, який призвів до застою сперми або крові в області тазу.

лікар підтримує пацієнта із простатитом

А ось щоб вилікувати захворювання, необхідно усунути причину його розвитку, ліквідувати шкідливі бактерії та застій, зміцнити імунітет після його придушення антибіотиками, та наситити організм вітамінами, щоб він зміг самостійно боротися з вірусами.

І саме для втілення всього вищеописаного у реальність і потрібна комплексна програма лікування.

Комплекс заходів щодо лікування простатиту?

Найчастіше комплексне лікування простатиту має на увазі під собою використання наступних методів боротьби із запаленням в органі:

  1. Антибактеріальна (антибіотикотерапія);
  2. Протизапальна терапія;
  3. Імуномодулююча;
  4. Фізіотерапія;
  5. Фітотерапія.

У деяких випадках план лікування також може входити оперативне втручання. Вдаються до нього при різноманітних ускладненнях простатиту гострої та хронічної форми. Наприклад, це може бути абсцес або необхідність відновлення прохідності уретрального каналу внаслідок його сильного звуження.

Лікарська терапія

Комплексне лікування простатиту не може бути таким без лікарських препаратів. Пацієнту призначають антибактеріальні засоби, необхідні виведення шкідливих бактерій з організму. І без цих препаратів лікування неможливо. Зазвичай це антибіотики широкого спектра дії.

таблетки від простатиту

Не менш важлива протизапальна терапія. Найчастіше лікар призначає препарати у формі ректальних свічок, тому що вони набагато швидше та точніше потрапляють до хворого органу.

Простатит у гострій формі характеризується сильними болями та підвищенням температури тіла. Щоб усунути ці симптоми, лікар виписує інші свічки.

Імуностимулююча терапія полягає в прийомі таблеток, багатих на вітаміни і мікроелементи. Але головне, щоб цей лікарський засіб містив у собі велику кількість цинку – цей елемент дуже важливий для чоловічого здоров'я.

Фітотерапія та фізіотерапія

Трави - немає більш корисних і дієвих ліків на Землі. Крім цього, вони мають мінімум протипоказань і практично ніколи не дають побічних ефектів. У лікуванні простатиту рекомендується пити чаї, заварені з ромашки, шавлії, собачої кропиви, календули. Також можна вводити настої цих трав як мікроклізм через пряму кишку. Часто лікарі виписують своїм пацієнтам аналогічні рецепти, тому що вони ідеально входять до плану лікування.

Процедури у фізіотерапевтичному кабінеті важливі не менше ніж антибактеріальна терапія. За допомогою різних апаратів можна досягти поліпшення струму крові і лімфи, розсмоктування вогнищ запалення, поліпшення обміну речовин в області тазу та відновлення функціональності передміхурової залози.

Сюди можна віднести масаж простати. Існує навіть кілька його видів, але головне полягає у спроможності даного методу ліквідувати застійні процеси. Комплексне лікування хронічного простатиту може проходити без масажу.

Корекція способу життя

Щодо способу життя потрібно думати ще на етапі профілактики простатиту, але якщо захворювання вже діагностовано, то змінити свої звички ніколи не пізно. Головне, що це дійсно допоможе швидше вилікувати простатит.

алкоголізм як причина простатиту

Правильне харчування, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, відмова від нікотину та алкоголю, повноцінне сексуальне життя з перевіреним партнером – ось те, що потрібно в комплексній терапії запалення передміхурової залози.

Крім ранкової зарядки та регулярних прогулянок або пробіжок вулицею, урологи нерідко радять хворим виконувати хоча б кілька фізичних вправ протягом дня. Адже якщо людина постійно рухатиметься, а не сидітиме на одному місці, ймовірність утворення у нього застійних явищ зведеться до нуля.

Навіть така проста вправа, як підйом тазу в положенні лежачи на підлозі, прискорює процес одужання. Звичайно, якщо виконувати його кілька разів на день і регулярно.